CRACOW VASCULAR SUMMIT

2021

8th INTERNATIONAL MEETING FORPROGRESS
IN ENDOVASCULAR THERAPIES WEST MEETS EAST

6th MEETING OF POLISH FOREIGN VASCULAR SPECIALISTS

10 - 11 grudnia 2021 r.

Nowa formuła: ON-LINE

Aktualności

8 edycja Cracow Vascular Summit

10-11 grudnia 2021 roku.

Czytaj więcej

7 edycja konferencji Cracow Vascular Summit już za nami

Serdecznie dziękujemy naszych wykładowcom za niezwykle ciekawe wykłady…

Czytaj więcej

Zmiana terminu konferencji CVS

Nowy termin konferencji 4-5.12.2020 r,

Czytaj więcej

4 ciekawe sesje konferencji

Konferencja niestandardowo będzie się składać z 4 ciekawych sesji,

Czytaj więcej

Nowa strona CVS

Nowa strona konferencji już dostępna!

Czytaj więcej

Organizacji konferencji w formie zdalnej

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną została podjęta decyzja

Czytaj więcej

Cracow Vascular Summit

To międzynarodowa, interdyscyplinarna, dwudniowa konferencja poświęcona rozpoznawaniu i leczeniu chorób tętnic obwodowych. Prelegentami są specjaliści w zakresie chorób wewnątrznaczyniowych, w tym chirurdzy naczyniowi, kardiolodzy interwencyjni, radiolodzy oraz inni przedstawiciele zawodów medycznych zaangażowani
w leczenie pacjentów cierpiących na choroby tętnic obwodowych oraz choroby żylne.

Tematyka konferencji dotyczy w szczególności:

  • krytycznego niedokrwienia kończyn,
  • przewlekłych niedokrwień kończyn,
  • zabiegów w obrębie tętnic nerkowych, krezkowych i szyjnych.

Co roku odbywa się sesja poświęcona zabiegom żylnym oraz procedurze EVAR. Organizowane są transmisje satelitarne z sal hybrydowych, gdzie przeprowadzane są skomplikowane zabiegi na tętnicach obwodowych.

Celem konferencji jest przedstawienie najbardziej aktualnej wiedzy o najnowocześniejszych terapiach, a także o trwających i planowanych próbach klinicznych w zakresie zabiegów wewnątrznaczyniowych.

Gośćmi konferencji są znakomici specjaliści z całego świata m. in.:

  • Niemiec

  • Włoch

  • Francji

  • Wielkiej Brytanii

  • Szwajcarii

  • Izraela

  • Stanów Zjednoczonych

opłaty

Udział ON-LINE

50 zł
  • dostęp do transmisji on-line konferencji,
  • certyfikat uczestnictwa.
  • Ceny zawierają podatek VAT 23%, za udział stacjonarny oraz nocleg będzie wystawiona jedna faktura o tytule "udział w konferencji"

Program konferencji

11:30 – 11:40
Wprowadzenie

Wacław Kuczmik, Piotr Kasprzak, Maciej Dryjski, Marek Majewski

Sesja I

11:40 - 13:30

Sesja przypadków aortalnych
(5 min. prezentacja + 5 min. dyskusja)

Panel: Wacław Kuczmik, Aleksander Sieroń, Tomasz Jakimowicz, Stanisław Molski, Włodzimierz Hendiger

11:40 – 11:50

Karolina Kucia, Maciej Juśko (Katowice/Polska)

Złożony przypadek ostrego rozwarstwienia aorty

11:50 – 12:00

Agata Suleja, Maciej Juśko (Katowice/Polska)

Emobolizacja dodatkowych tętnic odchodzących od aorty jako profilaktyka przecieku II typu u chorych z implantowanym stent-graftem branch’owym

12:00 - 12:10

Maria Stec (Katowice/Polska)

Stent-graft branch’owy terapia z wyboru u chorego z przeciekiem typu Ia po wcześniejszej implantacji stent-graftu z „kominem” do tętnicy nerkowej

12:10 - 12:20

Wiktoria Kuczmik (Katowice/Polska)

Wieloetapowa terapia rozwarstwiającego tętniaka aorty piersiowo-brzusznej

12:20 - 12:30

Karol Magiera, Mateusz Nowak (Katowice/Polska)

Techniczny problem związany z rotacją nitinolowego stent-graftu branch’owego

12:30 - 12:40

Agnieszka Świeszek, Grzegorz Smolka (Katowice/Polska)

Niewydolność krążenia u chorego z dużą przetoką tętniczo-żylną i tętniakiem aorty brzusznej

12:40 - 12:50

Katarzyna Jama (Warszawa/Polska)

Stent-graft z odgałęzieniami w leczeniu powiększającego się tętniaka okołonerkowego leczonego wcześniej metodą kominową i systemem Nellix

12:50 - 13:00

Jacek Hobot , Małgorzata Ziółkowska, Jakub Palacz , Robert Żurawel, Grzegorz Oszkinis (Opole/Polska)

Olbrzymie tętniaki tętnic biodrowych wspólnych i wewnętrznych wiele lat po wszczepieniu protezy aortalnodwuudowej z powodu zespołu Lericha-opis przypadku

13:00 - 13:10

Łukasz Migdalski, Włodzimierz Hendiger (Łódź/Polska)

Olbrzymie tętniaki tętnic biodrowych

13:10 - 13:20

Konrad Janowski, Włodzimierz Hendiger (Łódź/Polska)

2XEVAR

13:20 - 13:30

Kamil Stępkowski, Zbigniew Gałązka (Warszawa/Polska)

Leczenie wewnątrznaczyniowe pękniętego owrzodzenia aorty brzusznej w odcinku nadnerkowym

Sesja II

14:00 – 15:50

Przecieki typu II po implantacji stent-graftów

Panel: Zbigniew Gałązka, Arkadiusz Jawień, Maciej Dryjski, Piotr Gutowski

14:00 – 14:10

Alexander Stehr (Regensburg/Niemcy)

Profilactic Embolization of aortic sidebranches to prevent endoleak type II after EVAR

14:10 - 14:25

Palma M. Shaw (Syracuse/USA)

Latest Technologies for EVAR AAA in 2021 Advantages for Challenging Anatomy

14:25 – 14:35

Hasan Haldun Dosluoglu (Buffalo/USA)

Impact of nonselective preemptive sac embolization on prevention of persistent type II Endoleaks, Sac Diameter and Reinterventions

14:35 – 14:45

Sonia Ronchey (Rzym/Włochy)

Endoleak typ II after EVAR

14:45 – 14:55

Rafał Maciąg (Warszawa/Polska)

Onyx in treatment Endoleak type I and II

14:55 - 15:05

Piotr Szopiński (Warszawa/Polska)

Temat do potwierdzenia

15:05 - 15:25

Dyskusja

ZAPROSZONY GOŚĆ

15:25 - 15:40

Sabine Wipper (Insbruk/Austria)

The Thoracoflo Graft - TAAA Hybrid Graft: Promise to remain with open surgery below the diaphragm

15:40 – 15:50

Dyskusja

15:50 – 16:00

Przerwa

Sesja III

16:00 – 18:40

Problemy z TEVAR, łuk aorty

Panel: Sonia Ronchey, Piotr Kasprzak, Kazimierz Widenka, Wacław Kuczmik

16:00 – 16:15

Tilo Kölbel (Hamburg/Niemcy)

Stroke during arch stent-graft and TEVAR — what’s the cause

ZAPROSZONY GOŚĆ

16:15 – 16:30

Christoph Nienaber (Londyn/Wielka Brytania)

Challenging TEVAR in dissection

16:30 – 16:45

Kazimierz Widenka (Rzeszów/Polska)

The FET technique in acute and chronic type B dissection in cases unsuitable for TEVAR

16:45 – 17:00

Sonia Ronchey, Nicola Mangialardi (Rzym/Włochy)

Endovascular techniqs for ascending aorta and aortic arch

17:00 – 17:15

Ludovic Canaud (Monpelier/ Francja)

Double fenestrated stent-graft for end-vascular aortic arch repair

17:15 – 17:30

Tomasz Jakimowicz (Warszaw/Polska)

Stent-grafty z odgałęzieniami do tętnic łuku aorty jako alternatywny drugi etap leczenia rozwarstwienia typu A

17:30 – 17:40

Zbigniew Gałązka (Warszawa/Polska)

Nexus mój wybór u chorych z tętniakiem /rozwarstwieniem łuku aorty

17:40 – 17:50

Włodzimierz Hendiger (Łódź/Polska)

Protezy custom-made w zaopatrywaniu tętniaków łuku aorty

17:50 – 18:00

Dariusz Jańczak (Wrocław/Polska)

Trudności w rozwoju programu endowaskularnego leczenia łuku aorty w oparciu o wczesne własne doświadczenia

18:00 – 18:10

Piotr Kasprzak (Regensburg/Niemcy)

From debranching to arch branches

Sesja IV

10:00 – 11:50

Panel: Zbigniew Krasiński, Marek Majewski, Piotr Andziak, Tomasz Zubilewicz

10:00 – 10:10

Łukasz Drelicharz (Kraków/Polska)

Udrożnienie silnie uwapnionych zmian w odcinku udowo-podkolanowym u pacjenta dializowanego
Wykład wspierany przez firmę CORDIS

10:10 – 10:20

Grzegorz Halena (Gdańsk/Polska)

4F-Why & when? Who will benefit the most

10:20 – 10:30

Grzegorz Oszkinis, Jacek Hobot, Jakub Palacz, Robert Żurawel (Opole/Polska)

Early single site experience with the ultra-low profile MINOS. Abdominal stent-graft system in patients with difficult aortoiliac anatomy

10:30 - 10:40

Zbigniew Krasiński, Łukasz Dzieciuchowicz, Grzegorz Madycki (Poznań/Zielona Góra/Warszawa /Polska)

CERAB – doświadczenia w badaniu wieloośrodkowym (Poznań /Warszawa/ Zielona Góra)

10:40 - 10:50

Jakub Żmudzki (Katowice/Polska)

Owrzodzenie aorty obecny stan wiedzy

10:50 - 11:05

Tomasz Moszura (Łódź/Polska)

Koarktacja aorty u dzieci

11:05 – 11:15

Dariusz Stańczyk, Łukasz Szkółka, Wacław Kuczmik (Katowice/Polska)

Our experience with C-Guard in critical ICA stenosis

11:15 - 11:30

Piotr Musiałek (Kraków/Polska)

Lesion sequestration with Micro-Net – covered stents: What is new in 2021/2022

11:30 – 11:50

Dyskusja

11:50 - 12:00

Przerwa

Sesja V

12:00 – 13:30

Sesja Polonijna

Panel: Marek Majewski, Maciej Dryjski, Igor Laskowski, Tomasz Zubilewicz

12:00 – 12:10

Marek Majewski (Paryż/Francja)

Endovascular treatment of Type B aortic dissection

12:10 – 12:20

Piotr Kasprzak (Regensburg/Niemcy)

Przetoki tętniczo-moczowodowe w obserwacjach własnych

12:20 - 12:30

Maciej Dryjski (Buffalo/USA)

Endovascular treatment of thoracic aortic aneurysms

12:30 - 12:40

Igor Laskowski (Nowy Jork/USA)

Treatment of Type B aortic dissection with Zenith dissection stent system-Westchester Medical Center experience

12:40 - 12:50

Jarosław Nakonieczny (Frankfurt/Niemcy)

Endovaskularne zaopatrzenie przecieku typu II dojściem poprzez żyłę główną dolną

12:50 - 13:00

Jan Skowroński (Rockford/USA)

How to achieve >97% success rate in long SFA CTOs

13:00 - 13:10

Ewa Święcka (Herzberg/ Düsseldorf/Niemcy)

Vas-Q technika i sens stosowania

13:10 - 13:30

Dyskusja

13:30 - 14:00

Przerwa

Sesja VI

14:00 – 16:15

Tętniaki piersiowo-brzuszne

Panel: Arkadiusz Kazimierczak, Tomasz Zubilewicz, Wacław Kuczmik, Dariusz Jańczak

14:00 – 14:15

Arkadiusz Kazimierczak (Szczecin/Polska)

Stent-grafty branch’owe w naprawie PETICOAT

14:15 – 14:30

Maciej Malinowski (Wrocław/Polska)

Powikłania po leczeniu tętniaków aorty piersiowo - brzusznej wielowarstwowym modulatorem przepływu MFM

14:30 – 14:40

Arkadiusz Jawień (Bydgoszcz/Polska)

Moje wczesne wyniki leczenia TAAA z wykorzystaniem stent-graftów z półki firmy Cryolife

14:40 – 14:50

Wacław Kuczmik, Dariusz Stańczyk (Katowice/Polska)

Custom made versus t-Branch in TAAA

14:50 – 15:00

Wojciech Żelawski, Wacław Kuczmik (Katowice/Polska)

Destrukcja stent-graftów pomostowych w bEVAR - fVAR w obserwacji własnych przypadków

15:00 – 15:15

Martin Austermann (Munster/Niemcy)

Bridging stent-graft in vitro test

15:15 – 15:30

Piotr Szopiński (Warszaw/Polska)

Open surgery after EVAR

15:30 – 16:00

Dyskusja

16:00 – 16:15

Przerwa

Sesja VII

16:15 – 17:50

Panel: Piotr Szopinski, Grzegorz Oszkinis, Piotr Kasprzak, Maciej Dryjski.

16:15 – 16:35

Hartmut Görtz (Lingen/Niemcy)

Why is radiation protection so important for vascular surgeons

16:35 – 16:55

Giuseppe Panuccio (Hamburg/Niemcy)

Do we need X-ray during endovascualar aortic procedure or New technologies to reduce radiation in TAAA

16:55 – 17:10

Palma M. Shaw (Syracuse/USA)

Reducing radiation exposure to patients and providers during endovascular treatments: rationale and techniques.

17:10 – 17:20

Maciej Dryjski (Buffalo/USA)

What is the value of 3D flow models in planning a complex aortic intervention and root causes analysis after failed interventions?

17:20 – 17:50

Dyskusja

17:50

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Ze względów epidemiologicznych została podjęta decyzja o zmianie formułu konferencji na on-line. Za wszelkie niedogodności przerpraszamy i liczymy na Państa obecność podczas transmisji.

ON-LINE

MIEJSCE OBRAD:

Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Adres:
ul. Gołębia 24,
31-007 Kraków, Polska

Collegium Novum to obecnie główny budynek administracyjny UJ. Mieści się tu siedziba rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziekanaty wydziałów, kwestura, administracja, gabinety profesorskie i sale wykładowe.

Główny reprezentacyjny budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego dysponuje czterema salami konferencyjnymi:

  • Aulą
    mieszczącą 200 osób
  • Salą nr 52
    mieszczącą 170 osób – dostępną poza rokiem akademickim
  • Salą nr 56
    mieszczącą 50 osób- dostępną poza rokiem akademickim
  • Salą nr 30
    mieszczącą 50 osób- dostępną poza rokiem akademickim

Konferencja odbywa się w Auli Collegium Novum, która jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najokazalsza sala w Collegium Novum znajduje się na pierwszym piętrze gmachu. Jest to wielkie prostokątne pomieszczenie nakryte belkowym stropem kasetonowym wspartym na kroksztynach. Spośród wyposażenia sali należy wymienić neogotyckie katedry rektorskie oraz znajdujące się na ścianach liczne portrety i obrazy. Wśród obrazów wyróżnić można m.in. dzieła Jana Matejki jak „Astronom Kopernik” oraz trzy portrety wyobrażające rektorów UJ: Józefa Dietla, Józefa Szujskiego oraz Stanisława Tarnowskiego.

Oprócz walorów estetycznych sala wyróżnia się profesjonalnym sprzętem konferencyjnym w tym wysokiej jakości projektorem, nagłośnieniem i ekranem.

Archwium

PARTNERZY

Patronat medialny:

SMiF (1)

ORGANIZATORZY

Cracow Vascular Summit

Przewodniczący Komitetu Naukowego:

prof. Wacław Kuczmik (Polska)

prof. Piotr Kasprzak (Niemcy)

prof. Maciej Dryjski (USA)

MEETING OF POLISH FOREIGN VASCULAR SPECIALISTS

dr Marek Majewski (Francja)

Organizator Logistyczny:

"CONVENTION + SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" WARSAW SP. K.

Al. Wilanowska 287 lok. 9
02-730 Warszawa